kasutajanimi   parool

 
  unustasid parooli? registreeru   
 
   
 

   

 
   


Star Wars: X-Wing Alliance « game « gidb

 
space simulation   
Star Wars: X-Wing Alliance
     
 
keskmine hinne
3.67
Hindamiseks logi sisse

 

 

Totally Games | LucasArts in English

Päris kindlalt võib väita, et vähe on inimesi, kes ei tea midagi Star Warsi kohta. Film, mis viis uuele tasemele nii eriefektid kui ka filmi eest saadava tulu. Tänu uuele Star Warsi filmile "Kloonide rünnak" on oodata hulga selle filmi põhiste mängude tulekut, kuid praegu viskame pilgu peale hoopis vanale klassikule, mis koos X-Wingiga pani aluse suurele hulgale Star Warsi mängudele.

Sissejuhatuseks natukene Star Wars universumist endast. Kaua kaua aega tagasi ühes kauges galaktikas oli demokraatlik vabariik, kuid separatistid tahtsid vabariigist eralduda. Paar aastat varem kantsleriks valitud Palpatine võtab selle takistamiseks endale senati toetusel suure võimu ning proovib kloonide armeega takistada separatiste. Peagi pole asi enam eriti demokraatlik ja igasugune vastupanu surutakse jõhkralt maha ja Palpatine kuulutab ennast Imperaatoriks. Peale seda võtab vastaseis Impeeriumile üle galaktikalised mõõtmed ja lahti läheb kodusõda. Impeerium püüab galaktikas oma jõu maksma panna kasutades Death Stari - tohutut planeedisarnast kosmoselaeva, mis suudab hävitada terve planeedi. Kuid mässajad hävitavad selle lahingus, sest nende väiksed hävitajad on liiga väiksed Death Stari gigantsete relvade jaoks, mis olid mõeldud hoopis ristlejate vastu. Peale seda põgenesid mässajad jääplaneet Hothile, kus neid tabas Impeeriumi rünnak.

Umbes siit hakkab pihta ka Tie Fighteri süzhee. Mängija võtab endale noor impeeriumi piloodi rolli, kes võitleb mässajatest terroristide vastu, et taastada galaktikas kord ning rahu.Lennata saab kuute eri liiki lennumasinatega, osasid on filmis juba nähtud, osad juurde tulnud.

TIE Fighter: Kõige tuntum Impeeriumi laevadest, neid toodetakse kõige rohke. Samas on see ka Impeeriumi nõrgim hävitaja relvastatud ainult kahe laseriga. Puudub kaitsekilp, kuid selle kompenseerib mässajate laevadest tunduvalt parem manööverdamisvõime - ainult mässajate A-Wing ja X-Wing suudavad temaga võistelda.

TIE Interceptor: Edasi arendatud versioon TIE Fighterist. On kiirem ja suurema tulejõuga. Võib-olla üks paremaid Impeeriumi hävitajatest.

TIE Bomber: Impeeriumi pommitaja - saab kaasas vedada palju rakette, kuid miinusteks on kehv tulejõud lähivõitluses, aeglus ning kehv manööverdamisvõime. Selle teeb aga tasa just võime kanda kaasas palju rakette ning süvakosmosepomme, mis teevad sellest laevast ühe kardetavaima vastase mässajate pealaevadele ning platvormidele.

TIE Avenger: Uus põlvkond Impeeriumi hävitajatest. Suhteliselt kiire, suure tulejõuga ning tugeva kaitse kilbiga.

TIE Defender: Parim hävitaja Impeeriumis, mis on siiski alles katsetamisfaasis. Olemas on nii laserid kui ioonkahurid. Lisaks sellele on Defender tohutult kiire ja tugev. Lisavarustusse kuulub tõmbekiir, millega saab aeglustada teiste hävitajate lendu või tõmmata neid lausa enda juurde. Mässajatel pole sellele ühtegi laeva vastu panna mis oleks sama hea.

Gunboat: Suhteliselt hea laev,kuid aeglane. Selle-eest saab kanda palju rakette ning on olemas ka ioonkahur.Nagu varem märgitud on tegu vana mänguga ja selle aja uued ideed on muutunud tänapäeva klassikaks. Tänu sellele on ka mäng klassikaline. Misioonid on tavapärased hävita-otsi-kaitse ja mõned eskort ning päästeoperatsioonid. Kuid see ei tähenda, et need jamad oleks. Tavaliselt jaotuvad misioonid kaheks: peaülesandeks, mille täitmine on hädavajalik missiooni lõpetamiseks ja kõrvalülesanneteks, mis toovad lihtsalt boonus punkte ja aitavad kaasa kiirele tõusule auastmetes. Pole siin osas rohkem midagi öelda, tuleb lihtsalt ise joystick kätte haarata ja mässajatest terroriste kütta.
Graafika on küll vananenud - parim resulutsioon on niru 640x480 ja videosid ei ole originaal versioonil, mis ilmus 1994 aastal. Kuid õnneks on LucasArtsi bossidel suur rahaahnus ja nad on seda päris mittu korda uuendanud.

Defender of the Empire: lisapakett, kus peab veelkord pead mässajatele näitama kes valitseb galaktikat.

TIE fighter collector editon: Selles on olemas nüüd ka videod ja sisseräägitud helid,ka natsi parandatud graafika.

TIE fighter for windows 95: Muidu sama mis eelmine,kuid suur samm edasi graafikas,mis on sama mis x-wing vs Tie fighteril.Muusika on põhiliselt võetud filmist, kuid on ka juurde lisatud ning see ei jää vanakese John Williamsi loomingule alla. Kahjuks on muusika MIDI-kvaliteedis ja seega tänapäeva standardite järgi suhteliselt kole. Kõned on sisse loetud ja üsna filmi häälte sarnased. Siit ka mure, nimelt mäng ei tunnista uuemaid helikaarte ja kui valid mingi muu mudeli, mis olemas on nimekirjas, siis muutub heli ikka väga kehvaks ja meenutab kehva vene raadiot. Juhtimisele tuleb selle eest anda au, kuna saab kasutada nii joystickut kui hiirt. Kui paljudes mängudes on nuppude paigutus klaviatuuril suht idiootne, siis Tie Fighteris on see täiesti mõistetav ja arusaadav.
Lõpetuseks võiks öelda seda, et paremat kosmosesimulaatorit on raske leida. Eriti kui võrrelda Tie Fighterit samaaegselt ilmunud teiste kosmosesimulaatoritega nagu Privateer.

 
PC 28.02 1999

 

 
    
  1  
 
vaata ka
 • Star Wars seeriad
   
 • Independence War 2: Edge of Chaos
 • Star Wars Pod Racer
 • Space Rangers
 • Jedi Knight: Mysteries of the Sith
 • Star Wars Episode III: Revenge of the Sith
 • Imperator (Tegemine lõpetatud)
 • DarkStar One
 • Starshatter
 • foorumist leitud

  ei leidnud foorumist seotud teemasid

  kommentaarid
  » mängu kommentaarid (6)
   
   
   
  NÕuded arvutile  
   
  miinimum 
  Protsessor 100 MHZ
  RAM 16 MB
  Vaba kõvaketast 3 MB
  soovitatav 
  Protsessor 133 MHZ
  RAM 16 MB
  Vaba kõvaketast 79 MB
  lisainfo  
  Vajalik Joystick

  viited  

  googelda

  tutvustusest 
  lisatud baasi 08.04.04
  vaadatud 3355 korda
  - keskmiselt 0.64 korda päevas

  lisas carlos3

  tagasiside 
    TOP