kasutajanimi   parool

 
  unustasid parooli? registreeru   
 
   
 

   

 
   


Albion « game « gidb

 
adventure - RPG   
Albion
     
 
keskmine hinne
2.89
Hindamiseks logi sisse

 

 

EVERYONE 10+
www.esrb.org

BlueByte | BlueByte in English

Paljud arvavad õiglaselt, et selle mängu ilmumisega jõudis lõpule paigalseis źanris RPG. Aeg on näidanud, et see väide on osutunud tõeseks. Albion, välja lastud firma Blue Byte poolt, lõpuks ometi kitsendas RPG raame, mis olid laienenud reaalses ajas seikluste ja aktsioonide poole, pöördunud tagasi samm-sammulisele võitlustele, kvaliteetsele süžeele ja arukale rollimängule.

Niisiis, teile pakutakse lugu, mis kujutab endast fantasy´d teadusliku fantastika alusel. Selle põhjal sarnaneb Albion mänguga Wizardy 7 (seda mängu tuntakse rohkem Crusaders of the Dark Savant nime all), millega paljudel Albioni suhtes tekivad assatsioonid. Küllaltki ebatavaline on programmi kujutav kontseptsioon – projektsioon muutub pidevalt kogu süžee käigus: ruumides on see stiilis Dark Sun vaade ülevalt – kõrvalt, linnades ja maa all võtab mängu pilt hoopis muu ilme – kvaliteetse point of view, fraktuurilt on mäng väga sarnane väljalülitatud samm-reźiimil mänguga Realms of Arkandia. Ja lõpuks, seiklused avatud maa-aladel toimuvad jällegi vaatega ülalt, kuid väiksemalt.

Mis kõige enam Albionis hämmastab – see on mängumaailma detailne läbitöötamine. Isegi mitte niivõrd mängumaailma enda kui backgroundi ja selle alusel olevate filosoofiate läbitöötamine. Kaotatud planeet ei ole muudetud lihtsalt maagia ja hingelisuse kaitsealaks, kus leidsid endale Caesari ja kristlaste eest varjupaiga iidsed keldid, vaid ta on ka sümboliks kõigele sellele, millest jäi ilma meie maailm raha, ahne bisnise ning erilise praktilisuse ja ratsionaalsuse saabumisel.

Peamiseks puuduseks ja samas ka põhiliseks väärtuseks on Albioni süžee. See on nii huvitav kui ka parasjagu segane ning küllaltki loogiline, kuid areneb ühe katkematu niidina, millest kõrvale pöörata pole vähimatki võimalust. Algusest kuni viimase lahenduseni tõukab programm mängijat edasi, näidates, kuhu nimelt on vaja minna ja mida teha igal konkreetsel tegevusmomendil.

Sama tendentsi võib jälgida ka kangelaste ja mängureeglite suhtes. Ãœhest küljest varemloodud tegelased, kes ilmuvad ja kaovad süźee käigus, lasevad sügavamalt avada kangelaste isiksusi, loovad erilise emotsionaalse taustaga tegevusatmosfääri. Teisest küljest on see veel üks mängija tegevusvabaduse piiramine.

Niisiis, kõlava nimega kompanii DDT varsutab tähealeva Toronto kõige lennuks vajalikuga ja saadab selle röövretkele vastavastatud ja maavarade poolest väga rikkale planeedile. Pärast valitsuse inspektori Biggle´i kummalist hukkumist saadetakse lennule planeedi ümber piloot Tom ja teadlane Rainer. Nende Shuttle´ga juhtub avarii ja vaprad astronaudid kukuvad alla elutule pinnale. Teadvusele tulevad nad aborigeenide taimses linnas. Planeet, millist peeti täielikult surnuks, on täis elu ja meie kangelastele arusaamatuid tavasid. Uurijate esmaseks ülesandeks saab tagasipöördumine Toronto pardale ja nende andmetega maa rõõmustamine.

 
PC XX.XX 1996

 

 
  1  
  • Põnev seiklus, mis on täidetud 150 000´st sõnast koosneva storylne´ga.
  • Erinevad vaated, mis kombineerivad Albioni mitmekülgseks RPG´ks.
  • Tegelastel on oma isikupära, kultuuriline taust ning teistest erinev intelligents.
 
vaata ka
ei ole lisatud viiteid
foorumist leitud

ei leidnud foorumist seotud teemasid

kommentaarid
» mängu kommentaarid (0)
 
demo
- PC # 1
 
 
NÕuded arvutile  
DOS 4.0 või uuem, Windows 95/98 
miinimum 
Protsessor 80486/33
RAM 8 MB
Vaba kõvaketast 20 MB
lisainfo  
Uuemate op. süsteemide puhul soovitan kasutada DosBox-i!
mäng on 1 CD-l

viited  

googelda

tutvustusest 
lisatud baasi 29.06.06
vaadatud 5493 korda
- keskmiselt 1.25 korda päevas

lisas Nestonia

tagasiside 
  TOP