kasutajanimi   parool

 
  unustasid parooli? registreeru   
 
   
 

   

 
   


Doom « game « gidb

 
Shooter   
Doom
     
 
keskmine hinne
4.21
Hindamiseks logi sisse

 

 

TEEN
www.esrb.org

Id Software | Id Software in English

Sa oled lahingutes karastunud ja treenitud mereväedessantväelane. Kolm aastat tagasi ründasid sa kõrgemat ohvitseri selle eest, et ta käskis oma sõduritel tulistada tsiviilelanike pihta. Tema ja ta kirst saadeti Pearl Harbourisse, sind määrati Marsile, Union Aerospace Corporation'i peakorterisse.

UAC on multiplanetaarne kontsern, millel on Marsil ja selle kahel kuul Phobosel ja Deimosel radioaktiivsete jäätmete töötluskeskused. Kuna lähima viiekümne miljoni miili raadiuses pole midagi teha, koosnesid sinu päevad tolmu närimisest ja puhketoas keelatud filmide vahtimisest.

Viimase nelja aasta jooksul on sõjavägi, UAC suurim varustaja, kasutanud Phobose ja Deimose tehaseid erinevateks salajasteks projektideks, sealhulgas dimensioonidevahelise kosmilise rändamise uurimiseks. Seni on neil õnnestunud avada Phobose ja Deimose vahele kahepoolseid väravaid, visates vidinaid ühest otsast sisse ja vaadates seda, kuidas nad nad teiselt poolt välja kukuvad. Hiljuti on aga Väravad muutunud ohtlikult ebastabiilseks. Sisenenud sõduritest "vabatahtlikud" on kadunud või langenud veidra hullumeelsuse ohvriks, karjudes roppusi, pekstes kõike, mis liigub, ja surres lõpuks väga verisel moel. Kehadele sobiva pea leidmine, et kadunukest omastele koju saata, on muutunud täiskohaga tööks. Viimased sõjaväe raportid teatavad loomulikult, et uuringutes esineb küll pisikesi tagasilööke, aga muidu on kõik kontrolli all.

Paar tundi tagasi sai Marss Phoboselt segase teate. "Meil on vaja kohest sõjalist abi. Midagi värdjalikult kurja tuleb läbi Väravate! Arvutisüsteemid on läinud lolliks!" Edasine oli seosetu. Varsti katkes ka see kontakt Phoebosega. Mõne aja pärast katkes ka kontakt Deimosega. Kõik järgnevad katsed saavutada kontakti mõnega kuudest osutusid edututeks

Teie sõjaline allüksus, kogemustega ja varustatud kaasaegsete relvadega, oli saadetud Phobeosele. Teie ja teie kaaslased maandusid uurimisbaasi lähedal. Teie ülesandeks oli baasi sissepääsu valvamine. Sel ajal astusid teie kaaslased sisse. Mitme tunni jooksul kostus sinu raadiosaatjast võitluse hääli: tulistavaid püsse, käsklusi röökivaid mehi, karjeid, murduvaid luid. Siis jäi kõik vait. Te saite aru, et jäite üksinda.

Te kontrollite kõike teil olemasolevat sõjavarustust ja asute baasi... Kui te olete baasis, kuulete te looma möirgamist, mis kajana kandub läbi lõpmatute koridoride. Vaenlane teab, et te olete kohal. Tagasiteed teil enam pole.

Selline oli mängu eeltutvustus ja lugu kuidas see kõik alguse sai. Doom ilmus müüki 1993. aasta lõpus, sattudes mugavalt jõuluaegsesse ostubuumi. Mängurid olid rabatud selle revolutsiooniliselt ilusast keskkonnast, värvikatest koletistest ja tulevaste tulistamismängude dogmaatiliseks aluseks saanud relvade süsteemist. "Doom" oli ka üks esimesi mänge, mis kasutas täie võimsusega ära alles lapsekingades olevaid võrgumängu võimalusi ja pakkus sellega mängijate poolt suure populaarsuse võitnud võimalust mängida koos inimestega üle maailma. Tõenäoliselt pole ülekohtune öelda, et just "Doom" pani alguse kolmedimensiooniliste tulistamismängude kategooriale ja fännide omaloomingu lubamisele, kindlustades sellega endale auväärse koha arvutimängude ajaloos.

 
PC 10.12 1993
PlayStation I 16.11 1995
xBox 360 27.09 2006
GameBoyAdvanced 26.09 2001

 

 
   
  1  
 • 8 erinevat relva millega vaenlasi hävitada.
 • 10 erinevat koletist kelle vastu võidelda.
 • Erinevad raskusastmed.
 
vaata ka
 • Doom III
 • Painkiller
 • Painkiller: Battle out of Hell
 • Quake 2
 • Duke Nukem Forever
 • House of the Dead III, The
 • Wolfenstein 3D
 • foorumist leitud
  » Kõige masendavamad mängud - Maini need siia.
  » mafia: the city of lost heaven
  » Mis on parim sõja mäng
  » Stunts
  » Mis mäng on parima Graafikaga?
  kommentaarid
  » mängu kommentaarid (12)
   
   
   
  NÕuded arvutile  
  MS-DOS 5.0 või uuem 
  miinimum 
  Protsessor 33 MhZ
  RAM 4 MB
  Vaba kõvaketast 20 MB
  lisainfo  

  viited  

  googelda

  tutvustusest 
  lisatud baasi 05.05.06
  vaadatud 6371 korda
  - keskmiselt 1.43 korda päevas

  lisas Nestonia

  tagasiside 
    TOP